Strona główna > Autorzy > Fronda Maverick

Fronda Maverick

AUTOR krótko się przedstawia

Mówią, że tak naprawdę inaczej się nazywam…
Jakże więc tak naprawdę się nazywam? Oczywiście Fronda Maverick! Na początku wstawiłbym jeszcze eR. Albo Er. Choć niekoniecznie w każdym przypadku.
Wcześniej byłem Robertem Głogowskim i nadal od czasu do czasu nim jestem.
Jeżeli chodzi o to „inaczej”, to przecież właściwie nie ja się tak nazywałem (ani nie nazwałem się tak!), lecz inni tak mnie nazywali, bo wcześniej tak zostałem nazwany – przez innych! Tych i tamtych Innych.
A zatem tak naprawdę to ja – który napisałem Personę – nazywam się Er. Fronda Maverick. Er. to jest R. od Robert. Roberta zostawiam. To jest dobre imię. Dla mnie nawet bardzo dobre. Prawie tak samo dobre jak Fronda. A może równie dobre…
No dobrze, ale skąd i dlaczego FRONDA MAVERICK?
Pewien egzotyczny oryginał, Samuel Augustus Maverick – parający się polityką prawnik i właściciel ogromnego rancza w XIX-wiecznym Teksasie, jako człowiek inteligentny i wykształcony zapewne wiedział o działającym w XVII wieku francuskim ruchu politycznym zwanym FRONDE, i najprawdopodobniej wiedział, że nazwa owego ruchu wzięła się od powszechnie znanej procy (franc. fronde właśnie) – dziecięcej (lecz nie tylko!) zabawki bezskutecznie tępionej przez ówczesne władze (z powodów, jak łatwo się domyślić… różnorodnych?), ale pomimo swojej wielkiej inteligencji i wszechstronnego wykształcenia, z całą pewnością nie zetknął się nigdy w swoim życiu (lata 1803–1870) z tak zwanym „Pismem Poświęconym” o nazwie FRONDA, które mogą czytać ludzie przełomu wieków XX i XXI! Pewnie też nie przewidywał szanowny pan ranczer z Teksasu, że kiedyś, w czasie dla niego bardzo przyszłym, na całym świecie znana będzie prowokująca oraz intrygująca,a dla wielu także irytująca, włosko-amerykańska gwiazda muzyki pop – śpiewająca i tańcząca MADONNA, której wytwórnia płytowa przyjmie nazwę MAVERICK.
Jeśli zaś o mnie chodzi, przewidywać nie muszę… I stąd właśnie Fronda Maverick – mój artystyczny pseudonim i nowa (choć wcale nie nowa!), właściwa osobowość twórcza.
A Głogów Małopolski to moje rodzinne miasto i trudna miłość od pierwszego wejrzenia (czy może raczej SPOTKANIA...).

wstecz

Książki autora

PERSONA GRATA... czyli utopia perwersyjna
Zwariowany Guard, Crazy Angel! Zebrał nie byle jakie towarzystwo: Jung, Matka Boska i Nawiedzona Hiszpanka (...)
Dostępność: Dostępny
Cena: 17 zł 9.9 zł
Więcej 

Autorzy