Strona główna > Autorzy > Janusz Motyka

Janusz Motyka

 

Janusz Motyka – dziennikarz, regionalista i kolekcjoner. Ur. w 1957 r. w Leżajsku, z wykształcenia jest magistrem zarządzania w administracji publicznej. Od 1991 roku zawodowo zajmuje się dziennikarstwem. Był szefem przemyskiego oddziału redakcji Dziennika Obywatelskiego „A-Z”, przez wiele lat kierował oddziałem „Dziennika Polskiego”. Obecnie od kilku lat pracuje w GC „Nowiny”. Zawodowo i rodzinnie związany z Przemyślem. Jego hobby to turystyka aktywna i krajoznawstwo. Szczególnie interesuje go dolina środkowego Sanu od ziemi przemyskiej, przez Jarosław i Przeworsk po Leżajszczyznę. Również jego pasje kolekcjonerskie związane są z tymi terenami. Autor licznych artykułów o wschodniej części Podkarpacia i publikacji krajoznawczych, w prasie regionalnej i ogólnopolskiej. Jego opracowania można znaleźć w „Roczniku historyczno-archiwalnym”, „Roczniku Przemyskim” czy „Almanachu Leżajskim”. Jest autorem książek „Sto lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Chałupkach” (2008), przewodnika „Przeworsk i okoliczne gminy” (2010) i autorem tekstu do albumu „Jarosław” (2010).

wstecz

Książki autora

Jarosław
Jarosław
Janusz Motyka
„Jarosław” Henryk Górecki (zdjęcia), Janusz Motyka (tekst) album w czterech wersjach językowych (polsko-niemiecko-angielsko-włoski). Jarosław jest znaczącym punktem na europejskiej mapie kultury. (…)
Dostępność: Niedostępny
Cena: 25 zł 22 zł
Więcej 
Przeworsk i okoliczne gminy
O Przeworsku mówi się, że jest jednym z piękniejszych miast Podkarpacia. To także jeden z ciekawszych zespołów urbanistycznych tej części kraju. Cenne zabytki, od gotyku po secesję, niczym w soczewce...
Dostępność: Niedostępny
Cena: 0 zł
Więcej 

Autorzy