Strona główna > Autorzy > Elżbieta Wojnarowska

Elżbieta Wojnarowska

Elżbieta Wojnarowska – pisarka, poetka, scenarzystka, laureatka wielu konkursów literackich. Absolwentka Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UJ, doktor nauk przyrodniczych Instytutu Botaniki PAN w Krakowie. Ukończyła Wyższe Zawodowe Studium Scenariuszowe przy PWSFTviT w Łodzi w 1994 roku. Pieśniarka. Śpiewa na swoich promocjach, a także na wieczorach „Poezja i Gwiazdy" organizowanych przez SPP, oraz okazjonalnie w Piwnicy pod Baranami, pieśni skomponowane przez Andrzeja Zaryckiego. Niegdyś przez dwa lata członkini Teatru STU (spektakl którego nie było według wierszy R. Wojaczka w reż. W. Jasińskiego, oraz Exodus w reż. K. Jasińskiego). Współtworzyła Klub piosenki „Przedsionek" pod opieką A. Jakóbca, przy Klubie Pod Jaszczurami. Występowała też w Piwnicy pod Baranami, zapraszana przez Piotra Skrzyneckiego, który był jej artystycznym opiekunem. Laureatka licznych ogólnopolskich konkursów poetyckich i literackich. Laureatka nagrody Fundacji Młodego Kina oraz „Dialogu", a także I miejsca w polskiej edycji międzynarodowego konkursu na scenariusz filmowy o nagrodę Hartley-Merrill w USA w 1995 roku; nagroda za scenariusz filmu fabularnego pt. Był kiedyś raj, druk. „Dialog" nr 8, 1995. Od 2003 roku należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Oddział w Krakowie. Opublikowała tomik poetycki pt. „Tyle we mnie kobiet”, Oficyna Literacka, Kraków 1991, oraz tomik poezji „Kosmogonia miłosna”, Zysk i S-ka, Poznań 2005. Autorka sztuk teatralnych: Urodziny (zrealizowanej dla Teatru Telewizji w 1995 roku, reż. K. Nazar); Kamienne niebo (wyróżn. w Ogólnopolskim Konkursie na Sztukę dla Dzieci i Młodzieży, Poznań 1997); Okularnica (wyróżn. w Ogólnopolskim Konkursie na Sztukę dla Dzieci i Młodzieży, Poznań 1998, zrealizowanej przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa 2001); Zawróceni, 1998 (zrealizowanej przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa 2000, oraz przez Teatr 38 przy Klubie Pod Jaszczurami w Krakowie, Kraków 2006). Współautorka scenariusza filmowego pt. Ptakon (dla Agencji Scenariuszowej, Warszawa 1998). Współautorka dwóch odcinków serialu Złotopolscy – nr 79, 80 (1998). Autorka powieści: „Pajęczyna”, Astra, Kraków 1999; „Anemony”, Zysk i S-ka, Poznań 2004; „Niekochani”, Zysk i S-ka, Poznań 2005; „Wygnańcy raju”, Zysk i S-ka, Poznań 2006, „Okularnica. Powieść dla młodzieży” (2007), „Marzenia i gwiazdy. Powieść dla dzieci” (2008) oraz opowiadania pt. „Sonata wigilijna”, opublikowanego w antologii „Nasze polskie wigilie”, Zysk i S-ka, Poznań 2006, a ostatnio tomik „Erotyki i inne wiersze".

wstecz

Książki autora

Erotyki i inne wiersze
Erotyki i inne wiersze
Elżbieta Wojnarowska
Elżbieta Wojnarowska „Erotyki i inne wiersze" to najnowszy zbiór wierszy krakowskiej poetki i powieściopisarki...
Dostępność: Dostępny
Cena: 15 zł 10 zł
Więcej 
Marzenia i gwiazdy
Marzenia i gwiazdy
Elżbieta Wojnarowska
Dziewięcioletnia Joasia ze wszystkich rzeczy na świecie najbardziej bała się być sama. Miała duży dom z pięknym ogrodem, kochających ją rodziców, ale zawsze była sama...
Dostępność: Dostępny
Cena: 15 zł 12.9 zł
Więcej 
Okularnica
Okularnica
Elżbieta Wojnarowska
„Okularnica” to powieść, która podejmuje bardzo aktualny temat samobójstw w gimnazjach. To powieść prawdziwa jak życie i jak ono skłania do głębokich refleksji i przemyśleń.
Dostępność: Dostępny
Cena: 15 zł 10 zł
Więcej 

Autorzy