Strona główna > Autorzy > Krystyna Dulak-Kulej

Krystyna Dulak-Kulej

Krystyna Dulak-Kulej urodziła się w Piwnicznej (1948). Po dziadku ma krew słowacką. Młodość spędzona na pograniczu polsko-słowacko-łemkowskim ukształtowała jej spojrzenie na świat i ludzi. Bywa ona także jej inspiracją. Pasjonuje się esperantem. Studiowała języki obce na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1970 r. mieszka w Wielkiej Brytanii, łącząc pasję językową i podróże z pracą na lotnisku.

W 1985 r. opublikowała swój pierwszy tomik pt. „Nadpopradzie”, za który otrzymała nagrodę im. Stanisława Piętaka przyznawaną za najlepszy debiut roku. Debiutowi tomiku patronował Jalu Kurek. W roku 2004 wydała duży tomik gwarowy „Skoszony czas” z obszernym posłowiem Stanisława Stanucha, a w 2009 „Tęcza w bursztynie” nakładem Podkarpackiego Instytutu Książki i Marketingu. Wiersze, wspomnienia i artykuły publikuje w gazetach lokalnych „Znad Popradu” i „Głos Nadpopradzia”, w sądeckim miesięczniku „Sądeczanin” oraz w prasie emigracyjnej. Jest laureatką konkursów poetyckich, m.in. „O Podegrodzki Ciosek” i w kolejnych edycjach Festiwalu Papieskiego w Białym Dunajcu, a także konkursu na wspomnienia emigracyjne opublikowane w Londynie. W przygotowaniu tomik „Rozsypany kłos’’ i zbiór opowiadań.

wstecz

Książki autora

Tęcza w bursztynie
Tęcza w bursztynie
Krystyna Dulak-Kulej
Kwadransem romansem toczy się świat/ zbyt cudny ułudny, by mógł tak trwać (z wiersza „Wspomnienie") - tak toczy się świat przedstawiony w najnowszym tomiku wierszy Krystyny Dulak-Kulej „Tęcza w...
Dostępność: Dostępny
Cena: 17 zł 10 zł
Więcej 

Autorzy