Strona główna > Autorzy > Adam Krzykwa

Adam Krzykwa

Adam Krzykwa fotograf i przyrodnik. Nikt, nawet sam autor nie potrafiłby jednoznacznie powiedzieć, która z tych pasji jest dla niego ważniejsza. I pewnie błędem jest ich wartościowanie, bowiem u Krzykwy obie uzupełniają się, wyłaniają się jedna z drugiej. Dzięki fotografii został przyrodnikiem, ale również i odwrotnie, dzięki przyrodzie może w pełni realizować się jako artysta fotograf. Często przepada na tydzień, dwa lub miesiąc w jakimś zakątku kraju i fotografuje. Nie ma go i nagle wysyła do redakcji sms-a: „4.30. Świt. Czuje się tak jakby wschodzące nad jeziorem słońce nie z mgły, a moich marzeń wyskoczyło”.

Krzykwa jest laureatem Grand Prix Diakraj, Biosfera, Góry oraz nagrody specjalnej im. W. Puchalskiego. „Błękitny San” to jego szósty autorski album.

Wystawy indywidualne w Polsce, Austrii, Belgii, Niemczech, Czechach i na Słowacji. Reprezentował Polskę na Światowym Festiwalu Fotografii Przyrodniczej w Szwecji – Vorgarda 1997.

Jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody.

wstecz

Książki autora

Błękitny San
Błękitny San
Adam Krzykwa
„Błękitny San” jest drugim - po „Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku" - albumem w sposób rzetelny przybliżającym Czytelnikowi piękno Polski południowo-wschodniej. Publikacja powstała z...
Dostępność: Niedostępny
Cena: 0 zł
Więcej 
Chasydzi w Leżajsku
Chasydzi w Leżajsku
Adam Krzykwa
Na rynku księgarskim pojawił się nowy album pt. „Chasydzi w Leżajsku”. Elimelech z Leżajska wyróżniał się specyficznym podejściem do reguł religii i osoby samego cadyka.
Dostępność: Niedostępny
Cena: 35 zł 33 zł
Więcej 
Zdzisław Pękalski
Zdzisław Pękalski
Adam Krzykwa
Zdzisław Pękalski - przepiękny album ze zdjęciami Adama Krzykwy
Dostępność: Niedostępny
Cena: 35 zł 30 zł
Więcej 

Autorzy